دانلود فایل لایه باز و با کیفیت لوگو خودرو فولکس

ایرانیمحصول
RGB مد رنگی
LARG ابعاد
PNG,SVG,PDF,CDR فرمت
300 DPI رزولوشن
5 تعداد فایل
1.80MB حجم فایل
لوگو دسته بندی

دانلود فایل لایه باز و با کیفیت لوگو خودرو فولکس

شرکت فولکس واگن بزرگترین تولید کننده خودرو در جهان می باشد به مناسبت لوگو جدید شرکت که چندی قبل از آن رونمایی شد.

تاریخچه لوگو فولکس واگن

لوگو شرکت فولکس واگن بر خلاف دیگر برندهای مشهور دنیا بسیار زیاد مورد تغغیر قرار گرفته است با اینکه این تغییرات اکثرا به صورت جزیی بوده است اما تعدد این باز طراحی ها یکی از مسائل قابل بحث در حوزه تبلیغات و برندینگ است.

بسیاری بازطراحی های زیاد شرکت را چیزی جز هزینه های اضافی برای شرکت و نمایندگی ها نمیداند و بسیاری دیگر این تغییرات را خود یک تبلیغ به حساب می آورند در ادامه به روند تغییرات لوگو شرکت اشاره خواهیم کرد.

اولین لوگو خودرو فولکس واگن در سال 1937 طراحی شد و طراحی آن کاملا شبیه آرم نازی ها (سواستیکا) بود و حرف W و V در وسط لوگو خودنمایی میکردند.

دو سال بعد لوگو کمی از حرب نازی فاصله گرفت و دایره دور لوگو به شکل یک  چرخ دنده و نشان دهنده صنعتی بودن این برند قرار گرفت و حروف و  این بار به صورت بولد تری در لوگو نمایانگر بود. میتوان گفت بیس اصلی تمامی لوگوهای بعدی و حال این شرکت همین طراحی بوده است

لوگو سوم شرکت بعد از 6 سال طراحی شد و در این لوگو دایره به صورت کاملا ساده با یک خط نازک طراحی شد و بین حروف وسط لوگو و دایره یک فاصله سفید رنگ قرار گرفت تا حروف به بیشترین شکل ممکن مورد توجه قرار گیرند. بر خلاف لوگو های قبلی این بار حروف به رنگ سفید و فضای خالی بین حروف به رنگ سیاه در آمد.

طراحی این لوگو یکی از بهترین طراحی های لوگو خودرو فولکس بود به طوری که بیشترین عمر طراحی لوگو در تاریخ شرکت فولکس نیز مربوط به همین طراحی می باشد که به مدت 15 سال بر روی خودروهای فولکس نقش بست.

لوگو خودرو فولکس

لوگو خودرو فولکس

لوگو خودرو فولکس

طرح بعدی شرکت اصلا قابل مقایسه با طرح های قبل و بعد خود نبود. قرار گرفتن دایره درون یک مربع و هر دو این اشکال با قطری بزرگ به صورتی که نصف لوگو در اختیار همین دو شکل بود باعث شد این طرح به عنوان ضعیف ترین طرح فولکس قرار بگیرد.

اما در سال 1967 لوگو طراحی شد که برای اولین بار از رنگ در آن کمک گرفته شده بود و دو رنگ ابی و سفید تنها رنگ های استفاده شده در لوگو بودند ، از طرفی میتوان گفت ساده ترین طراحی لوگو فولکس واگن تا به امروز همین طراحی بوده است.

بعد از 12 سال لوگو خودرو فولکس به دلایل نامعلوم تغییر کرد ، لوگو کاملا شبیه لوگو سوم شرکت که در سال 1945 طراحی شده بود باز طراحی شد و فقط رنگ لوگو به سفید و آبی (به جای سفید و مشکی) تغییر کرد.

در سال 1989 رنگ لوگو خودرو فولکس به آبی فیروزه ای تغییر پیدا کرد که به عقیده بسیاری رنگ مناسب برای صنعت خودروسازی نبوده و نیست و میتوان از آن به عنوان یکی از شکست های تیم طراحی شرکت نام برد

در سال 1995 لوگو شرکت دوباره تغییرات را به خود دید! این بار لوگو خودرو فولکس به شکل لوگو قبلی درآمد تا گویای سیاست های اشتباه شرکت در طراحی بوده باشد.

در آغاز قرن 21 میلادی فولکس واگن نیز مانند اکثر شرکت ها دست به انجام تغییرات در لوگو خود زد تا نشان دهد اهداف و برنامه های جدیدی برای ورود به قرن 21 دارد لوگو شرکت این بار با سایه ها و نوع چیدمان کمی حالت سه بعدی به خود گرفت و در بازی های آن زمان جذاب ترین لوگو را از آن خود کرده بود

در سال 2010 لوگو به صورت آبی و نقره ای در امد و با کمی تغییرات در سال 2012 همین لوگو تا کنون در شرکت و نمایندگی ها استفاده میشد که 20 روز قبل لوگو دست تغییرات را به خود دید و میتوان گفت این لوگو انقلابی در تمامی لوگوهای قبلی بوده است در لوگو جدید دیگر خبری از خطوط بولد یا رنگ بندی های مختلف و سایه دادن و… نیست در این لوگو تمامی اجزا به رنگ سفید در آمده و بک گراند آبی است خطوط بسیار نازک شده و حروف به صورت شکیل تر و نازک تری در لوگو خودنمایی میکند.

اشتراک گذاری