logo-tarh-png
دسته بندی ها
سبد خرید خالیست

دانلود فایل لایه باز و با کیفیت لوگو شرکت سایپا خودرو

ایرانیمحصول
RGB مد رنگی
66.26*66.26 ابعاد
PNG فرمت
300 DPI رزولوشن
2 تعداد فایل
1.14 MB حجم فایل
لوگو دسته بندی

دانلود فایل لایه باز و با کیفیت لوگو شرکت سایپا خودرو

شاید کمتر کسی بداند که نشان سایپا، الهام گرفته از معماری ایرانی است. اگر گشتی در بنا‌های تاریخی بازمانده از دوره ایلخانی در شهرستان مراغه بزنید، خواهید دید که نشان شرکت سایپا چقدر شبیه به نقوش آجری و کاشی‌های قسمت‌هایی از این بنای تاریخی است. مرتضی ممیز با الگو گرفتن از بنای تاریخی گنبد سرخ در شهرستان مراغه، نشان سایپا را طراحی کرد.

1 6

در اواسط دهه ۶۰ «مرتضی ممیز» یکی از استادان هنر گرافیک در ایران طراحی لوگو یا نشان گروه سایپا را بر عهده گرفت. ( استاد ممیز طراحی نشان سازمان ملی استاندارد ایران، شهرداری تهران، سازمان آتش ‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری و موزه رضا عباسی را در کارنامه خود دارد.)

لوگو شرکت سایپا خودرو

جالب است که بدانید نشان گروه سایپا که این روزها بر روی محصولات این خودروساز داخلی نقش بسته است با الهام از کاشی کاری‌های سنتی برجی در دوره ایلخانی که دارای توازن هندسی مثال زدنی در طراحی و اجراست، خلق شده است. از ویژگی‌های نشان سایپا می‌توان به توازن ابعادی در طراحی زوایای ۱۲۰ درجه و یال‌های همسان و قابلیت حجم پذیری آن اشاره کرد. در نگاه اول نشان سایپا به شکل چرخ دنده خودنمایی می‌کند که نماد اصلی صنعت و تولید است و با دقت بیشتر تحرک و چرخش حول محور مرکزی با توجه به تقارن ابعادی آن در ذهن تداعی می‌شود.

این فایل بصورت پنجی در اختیار شما قرار خواهد گرفت

اشتراک گذاری
محصولات مرتبط