واترمارک (انداختن لگو روی عکس) به صورت گروهی در فتوشاپ

اضافه کردن لگو سفید به تصویر گامی است که نباید از آن غافل شد. زیرا اول از همه می تواند تصاویر معتبر شما را از استفاده غیرقانونی توسط دیگران محافظت کند. دوم اینکه می تواند به ابزاری قدرتمند برای بازاریابی تبدیل شود یعنی باعث بالا رفتن ترافیک وب سایت شما می شود و مشتری های جدیدی را به ارمغان می آورد.

نحوه اضافه کردن واترمارک به چند تصویر

این آموزش فتوشاپ نشان می دهد که چگونه یک پوشه کامل عکس را به طور همزمان علامت گذاری کنید. از این طریق می توانید مقدار قابل توجهی در وقت صرفه جویی کنید و بهره وری خود را بهبود ببخشید.

 

مرحله ۱ – باز کردن تصویر

اولین کاری که باید انجام دهید باز کردن یکی از تصاویر در پوشه انتخاب شده است. برای انجام این کار به File > Open بروید و تصویر را انتخاب کنید.

مرحله ۲ – ضبط یک عمل جدید را شروع کنید

برای مرحله بعدی ما باید از پنل Actions ارائه شده توسط فتوشاپ استفاده کنیم. اساساً قصد داریم به نرم افزار بگوییم که از این به بعد تمام اقدامات انجام شده را ضبط کرده و بعداً آن ها را تکرار کند.

مراحلی که شما باید دنبال کنید : به Window > Actions بروید، بر روی دکمه ” Create new Action” کلیک کنید، یک اسم مناسب انتخاب کنید، در این مورد خاص ” Watermark”، و ” Record” را بزنید.

واترمارک (انداختن لگو روی عکس) به صورت گروهی در فتوشاپ

مرحله ۳ – واترمارک خود را ایجاد کنید

این مرحله ای است که در آن انتخاب می کنید کدام نوع واترمارک را می خواهید استفاده کنید و در کجا آن را قرار دهید. اگر از اعلان کپی رایت استفاده می کنید، توصیه می شود آن را در گوشه پایین سمت راست قرار دهید. به این ترتیب کمتر مزاحمت ایجاد می کند و باعث ایجاد حواس پرتی از تصویر نمی شود.

ابزار Horizontal Type Tool را انتخاب کرده و شروع به تایپ نام واترمارک خود کنید که می تواند نام شما، نام وب سایت شما یا هر چیز دیگری باشد که می خواهید. سپس با بازی با فونت، اندازه، رنگ یا میزان شفافیت، ظاهر آن را به دلخواه خود تغییر دهید.

مرحله ۴ – افکت هایی را در متن واترمارک خود اعمال کنید

اگر می خواهید واترمارک خود را برجسته کنید، فتوشاپ این امکان را به شما می دهد تا افکت های خاصی را اعمال کنید. برای این کار شما باید بر روی “fx” در صفحه سمت راست و سپس روی Options Blending کلیک کنید. در اینجا می توانید با Bevel & Emboss بازی کنید تا نقاط برجسته و سایه به واترمارک اضافه کنید، stroke ، inner/outer glow و موارد دیگر را هم اضافه کنید. البته این مرحله کاملاً اختیاری است و به تنظیمات فردی هر کاربر بستگی دارد.

واترمارک (انداختن لگو روی عکس) به صورت گروهی در فتوشاپ

مرحله ۵ – واترمارک خود را جایگذاری کنید

مرحله زیر بسیار مهم است، زیرا اطمینان حاصل می کند که واترمارکی که روی تصویر اولیه اعمال می کنید، موقعیت خود را در تمام عکس های پردازش شده از پوشه انتخاب شده شما حفظ کند. کارهایی که باید انجام دهید در اینجا آمده است : در تب Layers در سمت راست پایین صفحه، لایه متن و عکس را با زدن Ctrl+Click انتخاب کنید.

اکنون به نوار ابزار اصلی نگاهی بیندازید و خواهید دید که دکمه های Arrange در حال حاضر قابل کلیک هستند. بر روی دکمه ” Align right edges” و سپس بر روی ” Align bottom edges” کلیک کنید. به عنوان یک گزینه دیگر ، می توانید به Layer -> Align -> Right Edges ، سپس Layer -> Align -> Bottom Edges بروید. صرف نظر از روشی که شما انتخاب می کنید، واترمارک را در لبه سمت راست پایین قرار می دهد.

اگر احساس کردید که بیش از حد به لبه تصویر گیر کرده است، می توانید کمی padding انتخاب کنید. برای انجام این کار، فقط لایه Text را انتخاب کنید و سپس با استفاده از کلیدهای پیکان آن را به سمت چپ یا بالا حرکت دهید تا جایی که موقعیتی پیدا کنید که متناسب با سلیقه شما باشد.

واترمارک (انداختن لگو روی عکس) به صورت گروهی در فتوشاپ

مرحله ۶ – ضبط را متوقف کنید

پس از اتمام کار، دوباره به صفحه Actions می روید و دکمه مربع را می زنید که می گوید: ” Stop Recording”. در این مرحله می توانید همانطور که دیگر به آن احتیاج دارید، عکس اولیه را ببندید.

مرحله ۷ – پردازش گروهی را شروع کنید

اکنون تنها کارهای که باید انجام دهیم این است که این فرآیند را به صورت خودکار برای کل پوشه اجرا کنیم.

به File -> Scripts -> Image Processors بروید. پوشه مورد نظر برای پردازش و همچنین پوشه ای را که می خواهید تصاویر پردازش شده را در آن ذخیره کنید، انتخاب کنید. تصاویر را با فرمت JPEG ذخیره کنید و کیفیت مورد نظر خود را انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که در بخش Preferences ، “”Run action تیک زده شده باشد، کاری را که می خواهید انجام دهید انتخاب کنید (ما در ابتدا آن را Watermark نامیدیم) و Run را بزنید.

واترمارک (انداختن لگو روی عکس) به صورت گروهی در فتوشاپ

پس از اتمام کار فتوشاپ، می توانید به پوشه مقصد که در آن عکس های خود را ذخیره کرده اید بروید و تصاویر را علامت گذاری شده ببینید.