خانه » نکات کلیدی در طراحی تراکت تبلیغاتی

نکات کلیدی در طراحی تراکت تبلیغاتی

تراکت یکی از ایده آل ترین و موثرترین روش های تبلیغات محسوب می شود. شما با طراحی تراکت تبلیغاتی می توانید در حجم بالا و با هزینه کم خدمات و محصولات خودتان را معرفی کنید.

خیلی مهم است که در  نمونه طراحی تراکت تبلیغاتی یک سری نکات و اصول را راعایت کنیم تا تراکت ما به اندازه کافی چشمگیر و جذاب باشد تا بتواند مخاطب را به جذب پیام و مطالعه وادار کند. بنابراین طراحی از اهمیت زیادی برخوردار است و باعث می شود تا با خیال آسوده تبلیغاتی مطمئن و با بازده ای بالا داشته باشید.

گسترش روزافزون رقابت‌های تبلیغاتی در صنایع گوناگون موجب شده است تا طراحان حرفه‌ای بیش از پیش به دنبال نمونه تراکت‌ تبلیغاتی‌ خاص و جذاب باشند. بدین ترتیب با گرفتن ایده های متنوع، قادر به خلق و طراحی تراکت‌های خلاقانه خواهند بود.

نکات کلیدی در طراحی تراکت تبلیغاتی

تصاویر مناسب در تراکت تبلیغاتی

تصاویر تاثیر به سزایی در طراحی تراکت دارند شما می توانید با استفاده از تصاویر با کیفیت نظر مشتری را جلب کنید و اثربخشی بیشتری در مخاطب خود ایجاد نمایید.

تیتر خوب

انتخاب یک تیتر ضعیف می تواند موفقیت تراکت شما را بسیار کاهش دهد پس برای پیدا کردن یک عنوان مناسب، خوب فکر کنید. عنوان را مرتبط با کسب و کارتان انتخاب کنید. خواننده باید با خواندن تیتر از محتوای تراکت آگاه شود. این دقیقا همان هدف اصلی است.

استفاده از فونت خوانا

فونت نوشته ها را به گونه ای انتخاب کنید که خوانا و مناسب با شرایط کاری و کسب و کارتان باشد. در طراحی تراکت از ۲ نوع فونت مختلف استفاده نکنید.

شناسایی مخاطبین

جامعه هدفتان را بدقت شناسایی کنید. پیام و چگونگی گفتار خود را متناسب با مخاطبانتان انتخاب کنید. شناسایی جامعه هدف نیازمند صرف زمان کافی است تا بتوانید به خوبی تبلیغات و پیام خود را بگوش افرادی که می توانند خریدار محصول و یا استفاده از خدمات شما باشند برسانید.

برجسته کردن مزیت ها و تخفیف های ویژه

مزیت های مهم کسب و کار خود را بیان کنید با این کار نسبت به رقبا خاص تر دیده می شوید طوری که مشتریان می توانند شما را انتخاب کنند و کوچکترین تردیدی به خود راه ندهند. در صورتی که محصول یا خدمات شما تخفیف ویژه ای دارد آن را برجسته کنید و مشتری را به خرید و تماس جلب کنید.

به عنوان مثال این تراکت دارای پالت رنگی آبی با اشکال هندسی است که تخفیف در این طرح به مناسبت سال نو به خوبی جلب نظر می کند.

نکات کلیدی در طراحی تراکت تبلیغاتی
برجسته کردن تخفیف

محتوای مختصر و مفید

متن تراکت را کوتاه و مفید بنویسید و چند بار آن را بازخوانی کنید تا مطمئن شوید که مطالب را به درستی انتخاب کرده اید و مشتری به راحتی می تواند پیام شما را دریافت کند. از وجود هرگونه اشتباه و غلط املایی آگاه شوید زیرا یک اشتباه نگارشی و املایی غیر قابل جبران است و تراکت شما را بی ارزش می کند.

حالت‌های رنگی Color Modes

اشتباه بسیاری از طراحان استفاده از مد رنگی RGB می باشد. سیستم رنگی RGB  که از رنگ های قرمز ( Red)، سبز (Green)، آبی (Blue) تشکیل شده است در صفحات نمایش الکترونیکی، مانیتورها، تبلت ها و گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فرمت رنگی CMYK که مخفف چهار رنگ: زرد (Yellow)، سرخابی (Magenta)، فیروزه ای (Cyan) و رنگ مشکی (Black) می‌باشد، این مُد رنگی برای کارهای چاپی استفاده می‌شود. بدین ترتیب برای چاپ تراکت نیز از این مد رنگی استفاده می‌گردد.

نکات کلیدی در طراحی تراکت تبلیغاتی
تفاوت مد رنگی CMYK و RGB

انتخاب مد رنگ RGB در طراحی، رنگ‌هایی را ایجاد می کند که در چاپ امکان تولید نخواهند داشت. به این نکته حتما توجه کنید که فایل خود را در رایانه با رنگ بندی  CMYK تهیه و مشاهده کنید تا کمترین تفاوت ممکن را با محصول چاپی نهایی داشته باشد.

فرمت فایل در خروجی چاپ

فایل طراحی شده توسط شما تاثیر زیادی در نتیجه نهایی دارد. شما می توانید کارهای چاپی خود  را با یکی از فرمت‌های ذخیره‌سازی TIFF, PDF, JPEG ذخیره و برای چاپ ارسال کنید. مناسب‌ترین ساختار برای چاپخانه و جلوگیری از تغییرات ناخواسته، فرمت PDF می‌باشد. در این ساختار کیفیت تصاویر حفظ شده و  تغییری در نوشته ها ایجاد نمی شود.

اکنون تراکت تبلیغاتی خود را با به‌کارگیری این نکات و برای کسب موفقیت طراحی و چاپ کنید. شما می توانید با استفاده از برنامه های فتوشاپ، ایلستریتور، کرل تراکت را طراحی کنید. همچنین در این بخش طرح‌های اولیه ای (تمپلیت) قرار گرفته اند که با انتخاب آن ها با توجه به ذوق و سلیقه خودتون می توانید با سرعت و راحتی بیشتری به طرح نهایی خود برسید.

به خاطر داشته باشید که محصول نهایی شما باید ترکیب مناسبی از مطالب خوب و طراحی جذاب باشد.

 

آیا اکنون آماده‌اید که این مهارت‌های جدید را در اولین پروژه خود بکار گیرید؟

در اینجا تعدادی قالب آماده تراکت با فرمت ایلستریتور قرار گرفته شده است که جهت دانلود می توانید کلیک کنید.

نکات کلیدی در طراحی تراکت تبلیغاتی

 

نکات کلیدی در طراحی تراکت تبلیغاتی

 

نکات کلیدی در طراحی تراکت تبلیغاتی