خانه » منوی Edit در فتوشاپ

منوی Edit در فتوشاپ

منوی Edit در فتوشاپ شامل فرامین اصلی و همینطور گزینه‌هایی برای ویرایش ویژگی‌های و بعضی از عناصر است. منوی “Edit” (ویرایش) در Adobe Photoshop یکی از منوهای اصلی برنامه است که به شما امکانات مختلفی برای ویرایش تصاویر و انجام تغییرات مختلف را فراهم می‌کند. در این مقاله، به شما یک مقدمه کامل در مورد منوی “Edit” و نحوه استفاده از آن در فتوشاپ ارائه خواهیم داد.

منوی Edit در فتوشاپ

 

برای شروع، ابتدا یک تصویر را در فتوشاپ باز کنید. این کار را می‌توانید از منوی “File” (فایل) با گزینه “Open” (باز کردن) یا با کلید میانبر Ctrl+O (ویندوز) یا Command+O (مک) انجام دهید.

 

منوی Edit در فتوشاپ

 

بعد از باز کردن تصویر، به منوی Edit در فتوشاپ در بالای نوار ابزارها بروید. این منو در بالای صفحه واقع شده و شامل گزینه‌های مختلفی است.

بررسی منوی Edit در فتوشاپ

 انجام تغییرات اولیه

منوی “Edit” شامل گزینه‌هایی مانند “Undo” (برگشت به عقب) برای بازگشت به مراحل قبلی، “Cut” (برش) برای برش اجزای تصویر، “Copy” (کپی) برای کپی کردن اجزای تصویر، “Paste” (چسباندن) برای چسباندن محتوا از کلیپ‌بورد، و غیره می‌باشد.

منوی Edit در فتوشاپ

 

گزینه UNDO پرکاربردترین گرینه در منوی Edit است و کار هایی که انجام داده اید را به یک مرحله قبل بر می کرداند. برای مثال اگر با ابزار Move tool لایه ای را جا به جا کرده باشید با انتخاب این گزینه آن لایه دوباره به مکان اول خود بر می گردد.

از این گزینه زمانی استفاده می شود که با step backward چندین مرحله به قبل برگشته باشید و همان عمل  Redo است ( این عمل مخالف Undo هست و به یک مرحله جلو تر می رود.) و اگر بخواهیم دوباره برگردیم به حالت اول , عمل هایی که به قبل برگرداندیم را به جلو می برد.

کلید میانبر آن در سیستم عامل shift+ctrl+z : Windows و سیستم عامل shift+command +z : Mac هست.

گزینه ی Cut” (برش) در جهت برش بخشی و یا کل تصویر از لایه فعال سند است. عمل این گزینه برای جایگذاری بخش بریده شده در مکانی دیگر و در لایه ‏ای جدید است و بعد از استفاده از ابزار انتخاب فعال می‏ شود.

تغییر اندازه و رزولوشن

از منوی Edit در فتوشاپ می‌توانید به گزینه‌های “Transform” (تغییر اندازه) دسترسی داشته باشید. این گزینه به شما اجازه می‌دهد تا تصویر را تغییر اندازه دهید و رزولوشن آن را تنظیم کنید.

 تنظیمات رنگ و روشنایی

بخش “Adjustments” (تنظیمات) در منوی “Edit” حاوی گزینه‌های مربوط به تنظیم رنگ، کنتراست، روشنایی و سایر پارامترهای تصویر می‌باشد. با استفاده از این گزینه‌ها می‌توانید تغییرات رنگی و تصحیح‌های روشنایی را انجام دهید.

 ویرایش متن از منوی Edit در فتوشاپ

از گزینه “Edit Text” (ویرایش متن) در منوی “Edit” می‌توانید متون موجود در تصویر را ویرایش کرده و فونت، اندازه و رنگ متن را تغییر دهید.

 ذخیره تغییرات

بعد از انجام تغییرات مورد نظر، می‌توانید تغییرات را ذخیره کنید. از منوی “File” گزینه “Save” (ذخیره) یا “Save As” (ذخیره به عنوان) را انتخاب کنید تا تغییرات ذخیره شود.

منوی “Edit” در فتوشاپ به شما امکانات مهمی برای ویرایش تصاویر ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با آشنایی با این منو و تمرین مداوم، تصاویر خود را به بهترین شکل ویرایش کنید.