خانه » تغییر جهت نوشته در فتوشاپ (3 روش موجود)

تغییر جهت نوشته در فتوشاپ (3 روش موجود)

برای تغییر جهت نوشته در فتوشاپ مراحل زیر را طی کنید:

1- تصویری که می خواهید آن را ویرایش کنید را در فتوشاپ باز کنید.

2- متنی که قرار است جهت آن تغییر کند را انتخاب کنید و سپس روی زبانه “Text” در نوار ابزار بالای صفحه کلیک کنید.

3- از منوی کشویی قسمت «Text Direction» یکی از گزینه‌ها را انتخاب کنید.

تغییر جهت نوشته در فتوشاپ (3 روش موجود)

چطور در فتوشاپ جهت متن را از چپ به راست تغییر بدهیم؟

برای انجام این کار چند راه وجود دارد که راحتترین آن استفاده از ابزار Lasso است. اول از همه باید ابزار Lasso در نوار ابزار را انتخاب کنید. بعد روی همان قسمتی از متن که می خواهید جهتش تغییر کند کلیک کرده و نگه دارید. وقتی مکان نما به حالت ضربدر درآمد، موس را رها کنید. مکان نما را به سمت چپ متن بکشید و دکمه آن را رها کنید.

چطور در فتوشاپ جهت متن را تغییر بدهیم؟

برای تغییر جهت متن در فتوشاپ چند راه وجود دارد. یکی از آنها استفاده از ابزار Transform و کشیدن متن به اطراف است. روش دیگر این است که از ابزار Text استفاده کنید و متنی که قرار است جهتش عوض شود را انتخاب و سپس از منوی Tools گزینه Direction را انتخاب کنید.

تغییر جهت نوشته در فتوشاپ (3 روش موجود)

چرا متن من در فتوشاپ بر عکس تایپ می شود؟

گاهی اوقات پیش می آید که نوشته ما در فتوشاپ برعکس تایپ می شود. برای این اتفاق چند دلیل وجود دارد. یکی از دلایل آن صفحه کلید غیر انگلیسی است. اگر هم اخیرا تنظیمات زبان کیبوردتان را تغییر داده باشید، احتمالا فتوشاپ فایلهای متنی را دوباره با تنظیمات زبان جدید کد گذاری کرده باشد و به همین دلیل نوشته برعکس ظاهر می شود. اگر از کامپیوترهای مک استفاده می کنید هم ممکن است موقع استفاده از برخی صفحه کلیدها (مثل US Apple Keyboard) دچار چنین مشکلی شوید.

اما رایج ترین علت این است که در تنظیمات فتوشاپ، گزینه Middle east یا خاورمیانه باید فعال شود. برای این کار از منوی Edit وارد گزینه Preference شوید و مانند تصویر زیر چک کنید گزینه خاورمیانه تیک خورده باشد. همین!

تغییر جهت نوشته در فتوشاپ (3 روش موجود)

سوالات رایج کاربران

چطور در فتوشاپ متن را تصحیح کنیم؟

برای اصلاح متن در فتوشاپ هم چندین راه وجود دارد. یکی از آنها استفاده از ابزار Text برای تصحیح ترتیب، اندازه و موقعیت متن است. راه دیگر استفاده از ابزار Healing Brush برای اصلاح لبه های متن است.

گزینه preference در فتوشاپ کجا قرار دارد؟

Preferences در منوی Edit و در زیر تب Photoshop General قرار دارد.

چطور متن را در فتوشاپ به وسط صفحه ببریم؟

به چند روش می توانید این کار را انجام بدهید. یکی از راه ها استفاده از پنل Align است. این پنل چند گزینه Centering Text (وسط چین)، Left Aligning Text (چپ چین) و Right Aligning Text (راست چین) برای تراز کردن متن دارد.

چطور در فتوشاپ به صورت افقی بنویسیم؟

با استفاده از ابزار type در فتوشاپ می توانید جهت نوشته خودتان را به صورت افقی تغییر بدهید. می توانید متن را در لایه جدیدی زیر عکس تایپ کنید و بعد تصویرتان را مثل هر عکس دیگری ویرایش نمایید. روش دیگر استفاده از ابزار transform است. بعد از انتخاب این ابزار کلید shift را فشار داده و نگه دارید. بعد گوشه پایین سمت چپ تصویر کلیک کرده و آن را به سمت بالا بکشید. با این کار یک کادر متنی افقی داخل تصویر ایجاد می شود.

چطور در فتوشاپ هر حرف را به صورت جداگانه بچرخانیم؟

برای چرخاندن حروف به صورت جداگانه در فتوشاپ چند راه وجود دارد. یکی از این روشها استفاده از ابزار چرخش (R) است. با استفاده از این ابزار می توانید حروف را به هر جهت و سمتی که می خواهید بچرخانید. راه دیگر استفاده از دستور تبدیل (T) و کشیدن حرف به اطراف است.

چطور مشکل برعکس شدن کلمات در فتوشاپ را حل کنیم؟

با باز کردن پنل «Text» و انتخاب لایه متن در فتوشاپ می توانید مشکل برعکس شدن نوشته ها را حل کنید. سپس می توانید از ابزار “Replace Text” برای جایگزینی متن برعکس با متن صحیح استفاده کنید.